menu:
Miejsca

Śladami historii

13 obiektów Pałaców i Dworów:
Pałac Przebendowskich i Keyserlingków w Wejherowie, Pałac w Rekowie Górnym, Pałac Below w Sławutówku, Zamek Jan III Sobieski w Rzucewie, Pałac w Kłaninie, Zamek w Krokowej, Dwór Sześć Dębów w Prusewie, Dwór w Bychowie, Dwór w Starbieninie, Dwór w Lisewie ,Pałac w Sasinie, Pałac w Zwartowie, Dwór w Salinie.


40km

trasa rowerowa
i samochodowa

Wawóz Chłapowski

Największa naturalna atrakcja Chłapowa w zasięgu ręki!

krajobrazowy rezerwat przyrody o powierzchni 24,83 ha utworzony w 2000 roku, obejmujący podlegający ochronie obszar wąwozu na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Nazywany również "Rudnikiem".

Otulina rezerwatu obejmuje powierzchnię 47,82 ha. Wejście do wąwozu zaczyna się w Chłapowie, a kończy przy plaży. Legenda głosi, że nazwa "Rudnik" pochodzi od rudoczerwonej ziemi, symbolu krwawej zasadzki na Szwedów która miała tam miejsce.

Występują tu stanowiska fauny i flory podlegające ochronie, między innymi: żarnowiec miotlastyrokitnik zwyczajnydzwonek okrągłolistnyjałowiec,bażyna czarnabluszcz pospolity i paprotka zwyczajna.

Według naukowców powstał on w wyniku erozyjnej działalności wód spływających z Wysoczyzny do Bałtyku. Brzeg wysokiego i stromego klifu nieustannie podmywany jest przez morskie fale.


200mkm

Wyprawy na dorsze

Wędkarstwo morskie jest prostsze niż mogłoby się wydawać – żeby złowić pięknego i smacznego dorsza nie musicie mieć nawet własnego sprzętu wędkarskiego. Lokalne firmy zapewnią Państwu wszystko, co jest niezbędne do połowów. Tutaj mają macie sporą szansę na wędkarski sukces!

http://wladek.pl


3km

5 min jazdy autem