ul. Sobótki 14 Chłapowo 84-120 | Władysławowo | +48 665 847 409 | biuro@czerwonezagle.pl
ul. Sobótki 14 Chłapowo 84-120 | Władysławowo | +48 665 847 409 | biuro@czerwonezagle.pl

Pobyt nad Bałtykiem jako terapia

Towarzyszy Ci częściej niż kiedyś poczucie rozdrażnienia i irytacji, trudności z koncentracją i pamięcią czy natłok negatywnych myśli? Do tego masz problem z zasypianiem lub wręcz odwrotnie zbyt długi sen? Coraz częściej inni mówią Ci o Twojej nieumiejętności relaksu i odprężenia, rezygnowania z odpoczynku, z organizowania sobie spędzania wolnego czasu, rezygnowania z rozrywki i kontaktu z rodziną, przyjaciółmi z powodu braku czasu?
Przewlekłe trwanie w powyższych zachowaniach, bagatelizowanie objawów STRESU może prowadzić do szeregu konsekwencji, min. dojść do pojawienia się bólu w klatce piersiowej, przyspieszonej pracy serca, nadciśnienia tętniczego, wzrostu krzepliwości krwi. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do zawału mięśnia sercowego, czy wylewu krwi do mózgu.
Nie ma jednego rozwiązania, by przeciwdziałać STRESOWI, każdy powinien znaleźć dla siebie odpowiednią metodę dostosowaną do sytuacji. Poleca się min. uprawianie sportu, ćwiczeń, pracę nad oddechem, medytację, dbanie o odpowiednią ilość i jakość snu, czy kontakt z przyrodą.?
W tym momencie pojawiamy się My- Czerwone Żagle „cali na biało” proponując Wam możliwość przebywania z naturą i dając szansę na odzyskanie spokoju i równowagi, podczas zarówno krótkich, jak i długich pobytów na Wybrzeżu ?
Z jednej strony kojące działanie Bałtyku (szczegóły poniżej), a z drugiej warunki pobytu w Czerwonych Żaglach to najlepsza konfiguracja dla najlepszych efektów. Mamy w Apartamentach bardzo dobrej jakości materace na łóżkach, wyprodukowane przez Fabrykę Materaców Relaks z Borów Tucholskich, firmę będącą częścią niemieckiej grupy kapitałowej, której tradycja produkcji materacy sięga 1927 roku, bardzo wysoka jakość snu poparta jest w Opiniach Gości (źródło Google). Nasza doskonała lokalizacja- obrzeża wioski Chłapowo przy Wąwozie Chłapowskim 1 km od Wejścia 15 na plażę, a jednocześnie 3 km do Centrum Władysławowa to gwarancja ciszy i spokoju, przy jednoczesnej możliwości, w razie chęci czy potrzeby dotarcia do większej miejscowości (Źródło: Czerwone Żagle Apartamenty)
Przebywanie nad morzem sprawia, że czujesz się spokojny, szczęśliwy i bezpieczny i zrelaksowany.
Śpisz lepiej, a życie wydaje się toczyć w innym tempie. To nie tylko twoja wyobraźnia. W rzeczywistości morze ma realny wpływ na twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Dlatego spędzanie czasu blisko niego to jeden z najlepszych prezentów, jakie możesz sobie i swoim bliskim podarować❣️
Wywołuje stan wyciszenia i odprężenia. W rzeczywistości łagodzi stres i nerwowość oraz pomaga zwalczać problemy lękowe.
– Generuje pozytywne emocje. Na przykład dobre samopoczucie, szczęście i spełnienie. Może więc być przydatny w zwalczaniu niektórych objawów depresji.
– Wspiera w rozwoju uważności i pomaga uwolnić umysł od zmartwień.
– Pobudza kreatywność i sprzyja koncentracji.
– Zapewnia jasność umysłu i lepsze funkcjonowanie poznawcze.
– Poprawia jakość snu i zapobiega zaburzeniom takim jak bezsenność.
Krótko mówiąc, pobyt na Wybrzeżu może być bardzo pomocny w zwalczaniu codziennego STRESU, nawiązywaniu kontaktu z otoczeniem (i ze sobą) oraz zwiększaniu poziomu satysfakcji.
Jeśli masz okazję często przebywać nad morzem, nie wahaj się.
(Napisane i zweryfikowane przez psycholog Elena Sanz. Źródło: